Konuşmacılar

Dr. Ecz. Harun Kızılay

Harun KIZILAY, eczacılık mesleğine ise 1992 yılında Isparta’da serbest eczane açarak başladı. 1997 yılında eczanesini Konya’ya taşımış olup halen Konya’da eczacılık faaliyetine devam etmektedir.01 Mart 2019 tarihi itibariyle Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumunda Başkan Yardımcısı olarak göreve atandı.

Prof. Dr. Gülbin Özçelikay

Ankara Üniversitesi Eczacılık İşletmeciliği Anabilim Dalı’nda yüksek lisans  ve doktorasını tamamlamıştır. 2009-2015 yılları arasında dekan yardımcılığı görevini üstlenmiş,2015’te ise Ankara Üniversitesi Dekanı olarak seçilmiştir. Eczacılık Fakülteleri Dekanlar Konseyi Başkanıdır.

ECZ. ERDOĞAN ÇOLAK

1978 yılında AİTİA Eczacılık Yüksek Okulu’na girdi. 1984 yılında Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden mezun oldu.

1985 yılında Adana’da serbest eczacılık hayatına başladı. 1989 yılında Adana Eczacı Odası Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi. İki dönem yönetim kurulu üyeliği yaptı. 1993-2003 yılları arasında Adana Eczacı Odası Başkanlığı görevini yürüttü. 35. Dönem içerisinde çeşitli sürelerde TEB 2. Başkanlık, Genel Sekreterlik ve Genel Başkanlık görevlerini sürdürdü.2007 yılından bu yana halen Türk Eczacıları Birliği Başkanlık görevini sürdürmektedir

Ecz. Cenap Sarıalioğlu

1986 İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesinden mezun olmuştur. İstanbulspor vakfının mütevelli heyetinde yer almış, yönetim kurulunda yer almaktadır. 1995 yılından bu yana İstanbul Eczacı Odasının çeşitli komisyonlarında görev almıştır. 2015 yılında seçimlere katılmış ve başkanlığını yaptığı listeyle seçimi kazanmıştır. İstanbul Eczacı Odası yönetim kurulu başkanlığı görevini sürdürmektedir.

Ecz. M. Sait YÜCEL

1954 yılında Diyarbakır’da doğdu. Diyarbakır Ziya Gökalp İlkokulu’nu, İstanbul Pertevniyal Lisesi’ni ve İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’ni bitirdikten sonra; askerliğini 3 aylık temel eğitimin ardından, Erzurum Aşkale’de Asteğmen Eczacı olarak tamamladı. 1978 yılında İstanbul Cerrahpaşa’da Yücel Eczanesi’ni açtı. 1980-1983 yıllarında İstanbul Eczacı Odası Başkanlığı görevinde bulunan Yücel, daha sonraki dönemlerde İstanbul Eczacı Odası Türk Eczacıları Birliği Büyük Kongre delegeliğine seçildi. 3 dönem TEB Büyük Kongre Divan Başkanlığı ve Delege görevlerinde bulunan Yücel, 2007 -2008 yıllarında TEB Yönetim Kurulu üyeliği görevinde bulundu.

1989 yılında 30 Eczacı meslektaşı ile birlikte kısa adı İstanbul Ecza Koop olan, S.S. İstanbul Eczacılar Üretim Temin Dağıtım Kooperatifi’nin kuruluşunda yer aldı. Halen Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüttüğü İstanbul Eczacılar Kooperatifi bugün, Türkiye genelindeki 22 şubesi ve binden fazla çalışanıyla 5 bine yakın eczacı ortağına hizmet veriyor. Yücel aynı zamanda, Türkiye’de faaliyet gösteren Eczacı Kooperatiflerinin üst birliği olan, Tüm Eczacı Kooperatifleri Birliği (TEKB) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini de yürütüyor.

Uzun yıllar,  İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nda (İ.A.S.K.F.) yönetim kurulu üyeliği yapan M. Sait Yücel, Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Yönetim Kurulu üyeliği ve II. Başkanlık görevlerinde bulundu. 2004-2009 yıllarında İstanbul İl Genel Meclisinde CHP üyesi ve Sağlık Komisyonu üyesi olarak görev yapan Ecz. M. Sait Yücel, Ecz. Emel Nuhoğlu ile evli, 2 çocuk babası ve Bakırköy Zuhuratbaba Eczanesi sahip ve Sorumlu Müdürü.

Prof.Dr. Ali Demir SEZER

Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmasötik Biyoteknoloji Anabilim Dalı Başkanı

Prof. Dr. A. Gülten KANTARCI

Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi, Eczacılık Teknolojisi Bölümü’nde görev yapmaktadır. Farmasötik Biyoteknoloji Derneği Yönetim Kurulu Başkanıdır.

Prof. Dr. ZEKİ TOPÇU

Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Eczacılık Teknolojisi Bölümü Farmasötik Biyoteknoloji Anabilim Dalı Başkanı

Ege Üniversitesi Fen Bilimleri Enst. Biyoteknoloji Bölümü Moleküler Biyoloji Bilim Dalı Başkanı

Prof. Dr. Türkan ELDEM

Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Eczacılık Teknolojisi Bölümü’nde akademisyen
Farmasötik Biyoteknoloji Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Dr.Öğr.Üyesi DEVRİM DEMİR DORA

Akdeniz üniversitesi tıp fakültesi farmakoloji anabilim dalı öğretim üyesi

Dr. Cem Koçak

1993 yılında Ankara Anadolu Lisesi’nden mezun olan Cem Koçak, ODTÜ Kimya Mühendisliği Fakültesi’nden 1997 yılında mezun olmuştur. Yüksek lisans derecesini Marmara Üniversitesi Üretim Yönetimi ve Pazarlama Programından almış olup şuanda İşletme doktorasına devam etmektedir. Kariyerine Koç Grup’ta satış müdür olarak başlayan Cem Koçak şu anda Koçak Farma’da Genel Müdür Yardımcılığı yapmaktadır.

Prof. Dr. DERYA ÖZSAVCI

Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Temel Eczacılık Bilimleri Bölümü’nde akademisyen

Dr. Ecz. Ahmet Sami Boşnak

Türkiye’nin ilk Merkezi Kemoterapi İlaç Hazırlama Ünitesini kurdu. Halen bu ünitenin koordinatörü olarak görev yapmaktadır.

TEB Eczacılık Akademisi tarafından ‘Ümit Vadeden Nitelikli Bilimsel Çalışmaları Nedeniyle’ 2010 yılı Akademi Jüri Özel Ödülü sahibidir.

KKTC Doğu Akdeniz ve Yakın Doğu Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde Onkoloji Eczacılığı, Nütrisyon Destek Eczacılığı ve Klinik Eczacılık Dersleri vermektedir. Halen birçok uluslararası AR-GE faaliyetleri ve bilimsel kurullarda ülkemiz eczacılığını temsil etmektedir. Türkiye Onkoloji Eczacıları Derneği Başkanı, Avrupa Onkoloji Eczacıları Derneği Başkan Yardımcılığını da yürütüyor.

ECZ. SALİH BEŞİR

Sağlık-Der İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeliği, Tüm Eczacılar Derneği kurucu başkanlığı görevlerinde bulundu. Başakşehir Spor Kulübü’nün kurucu üyesidir. Halen Başakşehir 1. Etap’ta eczacılık mesleğine devam etmekte olup, MÜSİAD üyesidir

DR.ERCAN  VARLIBAŞ

İstanbul Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde 6 yıl öğrenim gören Dr. Ercan Varlıbaş, daha sonra 4 yıl göz ihtisası yaptı ve göz hekimi olur olmaz 1997 yılında şu anda göz alanında dünyanın 12. Şirketi olan VSY Biotechnology şirketini kurdu ve halen yönetim kurulu başkanlığını yürütüyor.

Dr. Ercan Varlıbaş, İstanbul Sağlık Endüstrisi Kümelenmesinin (İSEK)Yönetim Kurulu’nda ve DEİK Sağlık İş Konseyi Yürütme Kurulu’nda bulunmaktadır. Dr. Varlıbaş aynı zamanda Türk Oftalmoloji Derneği (TOD) üyesidir.2018 yılında BİYOSAD (Biyoteknology Sanayicileri Derneği)’ni kurmuştur ve BİYOSAD genel başkanıdır.

Prof.Dr. Munis DÜNDAR

Tıbbi Genetik profesörü ve Erciyes Üniversitesi, Kayseri, Türkiye Tıbbi Genetik ana bilim dali başkanı, Türk bilim insanıdır. Erciyes Üniversitesi Tıbbi Genetik bölüm başkanı ve kurucusu olup, tıp literatürüne 4 genetik sendrom tanımlamıştır. Halen Avrupa Biyoteknoloji Derneği başkanlığını yürütmektedir.

UZM.ECZ. AYGÜL KÖSEOĞLU

Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim Araştırma Hastanesi Kemoterapi ve TPN (Total Parenteral Nutrition) Ünitesi Sorumlu Eczacısı olarak görev yapmaktadır.

Prof. Dr.  Mesut Sancar

1992’de İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesinden mezun olmuş, Klinik eczacılık alanında yüksek lisans ve doktorasını tamamlamıştır. Avrupa Klinik Eczacılık Derneği üyesidir. Farmasötik bakım, klinik eczacılık, farmakoekonomi, hasta eğitimi üzerine bildirileri ve yayınları mevcuttur. Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Klinik Eczacılık Anabilim Dalında çalışmakta ve kurucu üyesi olduğu Klinik Eczacılık Derneği Yönetim kurulu üyeliğini sürdürmektedir.

Av.HÜSEYİN ÖĞÜŞLÜ

TEB Hukuk Danışmanı

MELİH GÜMÜŞBIÇAK

İktisat ve siyasal bilgiler öğrenimi gördü. Spor ve magazin sunuculuğu yapmaktadır. Mesleğe TRT’de girip orada spor programları sunmuş, daha sonra Doğan Yayın Holding,Show TV, Lig TV’de programlar sunan Gümüşbıçak, 360 kanalında spor programı hazırlayıp sundu. Melih Gümüşbıçak günümüzde TRT’de çalışmaktadır. Halen TRT Spor Kanalında Şampiyonlar Ligi programlarını ve çeşitli spor yayınlarını sunmaktadır.

Kamber Çelik

1994 Yılında İstanbul Üsküdar’da doğdu. 2017 Yılında Yeditepe Eczacılık Fakültesinden onur derecesiyle mezun oldu ve 2018 yılında İstanbul Küçükçekmece’de Kamber Çelik Eczanesini açarak serbest eczacılık yapmaya başladı. Aynı zamanda EPSA (European Pharmaceutical Students Association) yönetim kurulunda Saymanlık görevini sürdürmekte ve İstanbul Üniversitesi Farmasötik Botanik alanında doktora yapmaktadır.